Propozycja uczestnictwa w konferencji online dla rodziców , nauczycieli i wychowawców w ramach X Tygodnia Wychowania – 18 września 2020.
Program konferencji
https://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2020/09/tydzien_wychowania_konferencja_online.pdf
Osoby zainteresowane udziałem, proszone są o dokonywanie zgłoszeń do 15.09.2020 r. (wtorek), do godz. 14.00 poprzez formularz zgłoszeniowy, którego link jest zamieszczony w informacji o konferencji na stronie www.pcen.pl (Aktualności). W treści proszę podać e-mail osoby uczestniczącej. Udział w konferencji jest bezpłatny, będzie potwierdzony stosownym zaświadczeniem. Telefon kontaktowy: 693 159 435. Liczba osób wideokonferencji do 120-140.
Szanowni Państwo
Obchodzony co roku Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Aktualnie, w dniach 13-19 września, obchodzimy jego 10. edycję.
Inicjatywa to wyraz troski o dobro dzieci i młodzieży; to forma zwrócenia uwagi na zawsze aktualną potrzebę integralnej formacji ucznia – wychowanka. Wszyscy, szczególnie w czasie panującej pandemii, zastanawiamy się jak skutecznie wychowywać, czy można oddziaływać wychowawczo metodą e-kontaktu i przekazywać dobre wzorce, życiowe ideały? Internet stał się przestrzenią wielu możliwości, ale także platformą wsparcia, fachowej pomocy, inspiracją w dialogu i budowaniu więzi z innymi. Jako rodzicom, wychowawcom, pedagogom, zależy nam na skuteczności, bo wychowawczych trosk współcześnie nie brakuje.
Jedną z inicjatyw podejmowanych na rzecz współpracy rodziny i szkoły jest cykliczna konferencja organizowana tym razem metodą online, za pomocą aplikacji Microsoft Teams, pod hasłem: „Rodzina online (cz. 5). Wychowanie do wartości metodą e-kontaktu (?)”. Jej celem jest wsparcie działań wychowawczych, które służą młodzieży, rodzinom i szkołom z terenu województwa podkarpackiego.
Adresatami konferencji są rodzice, nauczyciele, katecheci, wychowawcy, pedagodzy i psychologowie, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, pracownicy poradni, przedstawiciele wydziałów edukacji, samorządowcy odpowiedzialni za profilaktykę, członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych działających na rzecz młodzieży i wychowania, rodziny i szkoły. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl inicjatyw o randze ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej.
opracowanie za stroną internetową KO Rzeszów
K. Zemmel