REKRUTACJA  

dwujezyczna

   

SZKOŁA BEZ DWONKÓW  

   

FACEBOOK  

fb

   

NARODOWE CZYTANIE  

nprcz logotyp podstawowy rgb

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

4890166
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
2023
1901
20493
19224
16638
88625
4890166

Forecast Today
2280

Online (15 minutes ago):21
21 guests

Twoje IP:216.73.216.166
   

Urząd Miejski  

   

Szukaj w serwisie...  

   

„Bajeczni Adwokaci" to akcja edukacyjna, w ramach której adwokaci i aplikanci czytają dzieciom bajki o tematyce prawnej w przedszkolach i klasach 1-3 szkół podstawowych. Akcja ma na celu przybliżenie dzieciom podstawowych zagadnień prawnych i promowanie zawodu adwokata. Tegoroczna edycja skupia się na tematyce zagrożeń w internecie, takich jak hejt, kradzież tożsamości i wykorzystywanie wizerunku.

W dniu 18 czerwca 2025 r. zajęcia edukacyjne właśnie o tej tematyce z uczniami klas pierwszych przeprowadził adwokat - Pan Bartosz Rybak. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki „Leśne sprawy aplikantów adwokackich, czyli hejt w Internecie, tajemnicza nagroda i krecia robota pod wielką lipą” autorstwa Ewy Ruszkiewicz. Poznały historię Żaby Żanety, która kierując się zazdrością obraża w internecie swoją koleżankę. W rezultacie bohaterka opowiadania będzie potrzebowała pomocy adwokata, ponieważ naruszyła zasady prawne i społeczne. Jej perypetie kończą się nie tylko rozwiązaniem problemu prawnego, ale też pokazaniem drogi naprawy, czyli rozmową, przeprosinami i pojednaniem z koleżanką.

Pierwszoklasiści zapoznali się ze znaczeniem słów: adwokat, sąd, toga, prokurator.

Na zakończenie spotkania na uczniów czekała nie lada atrakcja - przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi adwokaci, dzięki możliwości przymierzenia oryginalnej togi. Dzieci otrzymały też kolorowanki związane z tematem spotkania.

Dziękujemy panu Bartoszowi, a prywatnie tacie Filipa z klasy 1b.

Zachęcamy rodziców do podjęcia tego tematu w rozmowach z dziećmi, aby uniknąć negatywnych wpływów na zdrowie psychiczne i emocjonalne młodych użytkowników sieci.

https://photos.app.goo.gl/2AfpfJwc6cn9RuYBA

   
© by Sp13.