fb

   

SZKOŁA BEZ DWONKÓW  

   

Urząd Miejski  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  


Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74
4438355
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
47
2138
5437
13658
23527
44968
4438355

Online (15 minutes ago):10
10 guests

Twoje IP:18.191.63.237
   

Szukaj w serwisie...  

   

Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu. Nasza szkoła również bierze udział w propozycjach tego przedsięwzięcia.

DRODZY DOROŚLI - Podpiszcie manifest!

Wyraźcie swój sprzeciw wobec przemocy fizycznej i psychicznej względem dzieci! Podpiszcie nasz manifest i podzielcie się nim ze swoim środowiskiem. Pokażmy, ile jest w Polsce osób, dla których dobro dzieci jest kluczową kwestią społeczną!

https://fdds.pl/manifest.html

MAMO I TATO!

Zapraszamy do skorzystania z oferty webinarów skierowanych do rodziców I opiekunów, prowadzonych przez cenionych w dziedzinie wychowania specjalistów. Koncentrują się na profilaktyce przemocy, rozpoznawaniu jej oznak oraz udzielaniu wsparcia emocjonalnego dzieciom w trudnych sytuacjach.

Na każde ze spotkań należy się zapisać osobno wchodząc na stronę

https://dziecinstwobezprzemocy.pl/lekcje-i-webinary/

Przemoc rówieśnicza (online i offline): jak rozmawiać, rozpoznawać i skutecznie reagować?

Kiedy: 5.11.2024 r., godz.: 17:00–18:30

Osoba prowadząca: Ewa Dziemidowicz

Przemoc rówieśnicza jest najpowszechniejszą formą wiktymizacji, której doświadczają dzieci i nastolatki, a jej konsekwencje mogą być bardzo poważne. Niestety, wielu młodych ludzi nie szuka wsparcia u dorosłych, nie wierząc w ich skuteczność i zdolność do pomocy. Wśród tych, którzy zdecydują się zgłosić problem, często pojawia się poczucie, że dorośli bagatelizują przemoc. Jak zatem rozmawiać z młodymi ludźmi na temat przemocy, zarówno online, jak i offline? Jak budować zaufanie, aby dziecko czuło się bezpiecznie, mówiąc o swoich doświadczeniach? Jak rozpoznać subtelne sygnały wskazujące na problemy w relacjach rówieśniczych? Jak reagować i wspierać dziecko?

Ewa Dziemidowicz (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – psychoterapeutka, trenerka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS). Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w Poradni „Dziecko w Sieci” FDDS. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa online, dotyczące m.in. cyberprzemocy, sekstingu, problemu uwodzenia w sieci, uzależnień od nowych technologii.

Dojrzałość emocjonalna opiekunów a nadopiekuńczość.

Kiedy: 13.11.2024 r., godz.: 17:00–18:30

Osoba prowadząca: Joanna Flis

Webinar poświęcony będzie dojrzałości emocjonalnej opiekunów i jej roli w utrzymaniu zdrowego balansu między wsparciem a kontrolą, co wspiera rozwój niezależności u dzieci. Nadopiekuńczość, choć może wynikać z troski, często ogranicza samodzielność dziecka, wzmacniając jego lęki i niskie poczucie własnej wartości. Opiekunowie nadmiernie ingerujący w życie dziecka nieświadomie przekazują komunikat, że nie poradzi sobie ono samo. Dojrzałość emocjonalna pozwala jednak rozpoznać własne emocje i unikać impulsywnych reakcji. Opiekunowie świadomi swoich emocji tworzą środowisko pełne bezpieczeństwa i wolności, co sprzyja nabywaniu nowych umiejętności. Refleksja nad własnymi reakcjami pomaga unikać nadopiekuńczości i stwarza przestrzeń, w której dziecko może budować samodzielność, pewność siebie i odwagę w podejmowaniu wyzwań.

Joanna Flis (Unaweza Fundacja / Młode Głowy) – ekspertka w projekcie MŁODE GŁOWY. Psycholożka o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia, pedagog. Specjalistka psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa, doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim. Członkini Rady Ekspertów ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie. Autorka książek „Współuzależnieni”, „Co ze mną nie tak” „Madame Monady – po dorosłemu” i podcastu.

Rodzicu -organizatorzy kampanii obiecują udostępnienie nagrań wybranych webinarów już niebawem w zakładce "Wiedza" na stronie https://dziecinstwobezprzemocy.pl/

Opracowanie z wykorzystaniem ww. strony

Katarzyna Zemmel

   
© by Sp13.