SZKOŁA BEZ DWONKÓW

Twoje IP:18.218.11.211

Drodzy Rodzice i Nauczyciele, „AKADEMIA UWAŻNEGO RODZICA - FORUM PRZECIW DEPRESJI” - to autorski projekt bezpłatnych szkoleń on-line dla rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych problemem depresji – projekt realizowany w ramach 17. edycji kampanii Forum Przeciw Depresji.

Zaplanowane szkolenia są bezpłatne, a ich celem jest przekazanie wiedzy i praktycznych narzędzi do kontaktu z dzieckiem i nastolatkiem. Wydarzenie obejmuje cykl 4 spotkań edukacyjnych kierowanych do osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat potrzeb nastolatków, doskonalić komunikację z dziećmi i dowiedzieć się, jak rozpoznawać i jak reagować na kryzysy emocjonalne młodych osób oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy.

TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ

•    16 października, godz. 18:30-20:30

Spotkanie 1: Nastolatek – już nie dziecko, jeszcze nie dorosły

•    23 października, godz. 18:30-20:30

Spotkanie 2: Kryzys emocjonalny – jak rozpoznać, jak reagować i jak się nim nie zarazić

•    30 października, godz. 18:30-20:30

Spotkanie 3: Rozmowy, które wspierają

•    6 listopada, godz. 18:30-20:30

Spotkanie 4: Gdzie i kiedy szukać pomocy?

UWAGA:

Na każde wydarzenie należy zapisać się osobno, poprzez wejście w odpowiedni link podany w opisach konkretnych szkoleń w aktualnościach na stronie https://forumprzeciwdepresji.pl/

Spotkania realizowane będą za pośrednictwem platformy ClickMeeting @Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.

Szkolenie poprowadzą prelegentki, które omówią problematykę najpowszechniejszych kryzysów emocjonalnych nastolatków, pomogą doskonalić umiejętności ich identyfikowania i adekwatnego reagowania. Dorośli poznają zagrożenia, jakie płyną dla nich samych w związku z kryzysem nastolatka, a także jak ważną rolę pełnią w procesie odzyskiwania przez dzieci równowagi emocjonalnej. Trenerki Akademia Uważnego Rodzica to:

•    Lucyna Kicińska – suicydolog, pedagog, terapeutka narracyjna, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, koordynator strefy pomocy serwisu „Życie warte jest rozmowy”;

•    Jolanta Palma – suicydolog, konsultant i interwent kryzysowy, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, współorganizator kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”.

Zachęcam do zajrzenia na stronę również ze względu na przedstawienie poniższych tematów:

•    Mój bliski ma depresję – jak rozmawiać?

•    Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne?

•    WAŻNE TELEFONY ANTYDEPRESYJNE

•    GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Materiał opracowany na podstawie strony:

Katarzyna Zemmel