SZKOŁA BEZ DWONKÓW

19547

Twoje IP:3.145.64.192

W dniu 5 czerwca 2024 roku w auli naszej szkoły uroczyście podsumowano pierwszą edycję Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów klas VI i VII szkół podstawowych miasta Mielca zorganizowanego z inicjatywy Dyrekcji i nauczycieli języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 13. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Mielca.

Celem Konkursu jest doskonalenie sprawności językowych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów oraz rozwijanie współpracy pomiędzy szkołami podstawowymi Miasta Mielca. Konkurs przeprowadzony w dniu 26 kwietnia 2024 roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 13 spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów mieleckich szkół. Świadczy o tym udział w nim 92 uczniów z wszystkich dziesięciu szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi odpowiednio dla dwóch poziomów - klas szóstych oraz klas siódmych. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom językowy. Komisja Konkursowa wyłoniła 3 laureatów i 5 uczniów wyróżnionych na poziomie klas szóstych oraz 4 laureatów i 4 uczniów wyróżnionych na poziomie klas siódmych.

KLASY VI:

LAUREACI – Jessica Larkin (SP 13 – opiekun Krystyna Dziekan), Lena Giera (SP 13 – opiekun Krystyna Dziekan), Aleksandra Włoch (SP 3 – opiekun Alicja Stachura-Malczyńska)

WYRÓŻNIENIA – Maksymilian Bisowski (SP 6 – opiekun Anna Majocha), Nikodem Hyjek (SP 6 – opiekun Anna Majocha), Natalia Kafara (SP 11 – opiekun Marta Majka-Przywara), Nadia Zollner (SP 8 – opiekun Agnieszka Czepiżak), Julia Kamińska (SP 11 – opiekun Marta Majka-Przywara)

KLASY VII:

LAUREACI – Łukasz Batog (SP 13 – opiekun Małgorzata Robak), Milena Wątorek (SP 2 – opiekun Małgorzata Babula), Bartosz Piechota (SP 13 – opiekun Małgorzata Robak), Gabriela Wielobób (SP 2 – opiekun Małgorzata Babula)

WYRÓŻNIENIA – Kinga Wojdon (SP 3 – Agnieszka Lamot-Kulawiec), Kacper Gajda (SP 2 – opiekun Monika Dydo), Jakub Kopacz (SP 7 – opiekun Monika Występek), Nadia Teklak (SP 9 – opiekun Sabina Patocka)

Podczas uroczystości podsumowania Konkursu Laureaci i Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody: karty podarunkowe EMPIK w nominałach 200 zł/ 160 zł/ 120 zł/ 70 zł, książki w języku angielskim, zakładki, notatniki z długopisami oraz słodycze. Łącznie nagrodzono szesnastu uczniów. Nauczyciele- opiekunowie laureatów i wyróżnionych uczniów otrzymali podziękowania oraz notatniki z długopisem. Dyplomy i nagrody wręczali obecni na gali wiceprezydent Mielca Tomasz Leyko oraz Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Mielcu Mirosław Kapinos. Sponsorami nagród były: firma Gardner Aerospace-Mielec Sp. z o. o. (sfinansowanie kart podarunkowych EMPIK), Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu (dofinansowanie kart podarunkowych EMPIK, książki, notatniki z długopisem, słodycze) oraz wydawnictwo Pearson (książki, notatniki z długopisem, zakładki).

Uroczystość podsumowania Konkursu prowadzili uczniowie klasy 6c. Klasa 6c przygotowała i przedstawiła część artystyczną. Goście gali, wśród których znaleźli się również przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 13, wysłuchali utworu na skrzypce oraz piosenek w języku angielskim; oglądnęli przedstawienie w języku angielskim oraz tematyczny quiz.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali: wiceprezydent Mielca Tomasz Leyko podkreślając jak ważna jest znajomość języków obcych, a co za tym idzie nauka języka angielskiego oraz dyrektor szkoły Dorota Buczek-Kolanko, która m.in. podziękowała wszystkim uczniom mieleckich szkół za udział i zainteresowanie konkursem oraz Naczelnikowi Wydziału Edukacji za wsparcie inicjatywy organizacji Konkursu.

W końcowej części uroczystości podano okolicznościowy tort ufundowany przez Cukiernię Jemioło.

Uroczystość podsumowania Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego przygotowali nauczyciele języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 13.