Twoje IP:18.222.23.12

W dniu 18.05.2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 wzięli udział w dziewiątym podsumowującym spotkaniu IX Edycji Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 13 reprezentowali uczniowie: Ignacy Gudz, Bartosz Surowiec oraz Patryk Kmieć. Patryk zdobył w klasyfikacji generalnej III MIEJSCE, zdobywając 40 na 100 możliwych pkt.

Podsumowując wszystkie spotkania /od września u.r./ w rywalizacji strzeleckiej, należy powiedzieć, że tak jak w każdej dyscyplinie sportowej bardzo ważna jest też i tutaj systematyczność ćwiczeń.

Dlatego też generalna punktacja była uwarunkowana przede wszystkim systematycznością. Za to właśnie oraz za ilość zgromadzonych punktów zostały przyznane miejsca w punktacji generalnej, które przedstawiają się następująco: I miejsce MATEUSZ RYBA z SP1, który uzyskał 43 punkty w punktacji generalnej, II miejsce ADRIAN NADZIEJA z SP6, który uzyskał 42 punkty, III miejsce PATRYK KMIEĆ z SP13, który uzyskał 40 punktów

Na koniec organizatorzy podsumowali zmagania strzelców, wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, gadżety, lody i słodycze ufundowane przez osoby prywatne, firmę Husqvarna oraz Zieloną Budkę – Froneri Polska.

Główne nagrody rzeczowe, ufundowane przez prywatnych darczyńców, firmę Husqvarna, LOK Mielec, UKS „Sokół przy SP2 Mielec oraz „Grawerstwo” Madejczyk wręczyli prezes UKS "SOKÓŁ” działającego przy SP2 w Mielcu i prezes Klubu Strzeleckiego i Kolekcjonerów Broni „Ogniomistrz” z LOK Mielec.

Wśród sponsorów zawodów należy wymienić również Zakład Metalowy Wojciech Ortyl, Radę Rodziców z SP6 i rodziców z SP1 w Mielcu, którzy przekazali wsparcie finansowe na zakup amunicji.

Młodzież, która zajęła miejsca na podium w generalnej punktacji ligi, w nagrodę miała również możliwość strzelania pod opieką instruktora z pistoletu Glauberyt, kaliber 9mm oraz ze strzelby i pistoletu Glock.

Szczególne podziękowania dla POMYSŁODAWCY i ORGANIZATORA już 9-ciu edycji konkursu. Jest nim nauczyciel SP 2 w Mielcu, Pan Izydor Ingram.