„Powiedz, jak mnie kochasz?”– pytał w swoim wierszu Konstanty Ildefons Gałczyński.
Jak wyrazić komuś swoje uczucia? Być może chcielibyśmy wyznać miłość bliskiej osobie, ale nie do końca wiemy jak. Nikt nie pozostanie obojętny, gdy zacytujemy mu piękny wiersz o miłości, który niejako będzie mówił za nas. Bogaty zbiór poezji miłosnej pomoże w wyborze tego jedynego utworu, który w pełni wyjawi nasze uczucia.
Motyw miłości od zawsze był obecny w literaturze. W bardzo wielu książkach znalazła ona swoje miejsce, chociażby tylko w jednym krótkim wątku. Przykładów może być wiele – dramat „Romeo i Julia” o wielkiej, nieszczęśliwej miłości; powieść „Quo vadis”, w której Winicjusz do szaleństwa zakochany w Ligii zmienił dla niej całe swoje życie; epopeja „Pan Tadeusz” z parą zakochanych Zosią i Tadeuszem oraz komedia „Zemsta”, w której miłość Klary i Wacława przyczyniła się do zgody dwóch skłóconych rodów.
Ze względu na popularność miłości w literaturze biblioteka szkolna z okazji walentynek, czyli święta zakochanych przygotowała gazetkę prezentującą dzieła, w których miłość gra pierwsze skrzypce. To klasyka literatury polskiej i światowej, którą każdy powinien znać.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy i zachęcamy do lektury wybitnych dzieł o miłości!
https://photos.app.goo.gl/MZqvF6Nz4BPBCsar7