Stan powietrza

Twoje IP:34.232.62.209

POLinfo

Numer telefonu: 177738292

Świetlica szkolna prowadzi działalność opiekuńczo - wychowawczą i dydaktyczną w trzech grupach:
I - od 6:20 do 8:00, II i III - od 11:30 do 17:00. Trzy pomieszczenia wraz z zapleczem podzielone na kąciki tematyczne są wyposażone w telewizor, video, sprzęt sportowo - rekreacyjny, stosowne gry dydaktyczne
i materiały biurowe.

Zajęcia świetlicowe, w których uczestniczą głównie dzieci klas I - IV, ukierunkowane są na: wyrabianie nawyków higieny i czystości, upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, współżycia i współdziałania
w grupie oraz kształtowanie postaw
 prorodzinnych, proekologicznych i patriotycznych. W pracy wychowawczynie stosują elementy socjoterapii. Pomagają uczniom mającym trudności w nauce wyrównywać braki edukacyjne. Prowadzą również zajęcia teatralne, muzyczno - taneczne, plastyczno - techniczne, sportowe i informatyczne, rozwijając wszechstronne zamiłowania i uzdolnienia uczniów. Prowadzone są także programy edukacyjne „Cisza -lubię to” oraz „Szkoła promująca zdrowie”. Dzieci korzystające ze świetlicy chętnie biorą udział w licznych konkursach na różnych szczeblach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od kilku lat jesteśmy laureatami wojewódzkiego konkursu "Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa".

W szkole działa stołówka, w której wydawane są obiady dla chętnych uczniów naszej szkoły, gimnazjum, nauczycieli i osoby z zewnątrz. Istnieje możliwość nabycia obiadów sponsorowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu.