1952

Twoje IP:3.137.171.121

Witamy na naszej stronie internetowej.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu mieści się przy ul. Łąkowej 6 (tel:017-7881900). Została oddana do użytku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 1990/1991. W budynku "Trzynastki" funkcjonuje segment dydaktyczny oraz segment żywnościowy, świetlica, biblioteka i harcówka. Szkoła posiada pracownie: nauczania zintegrowanego, informatyczną,multimedialną z tablicą interaktywną, polonistyczną, matematyczną, historyczną, przyrodniczą oraz sztuki wraz z zapleczem. Nauczyciele prowadzą wiele kół zainteresowań m.in.: polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, informatyczne, redaktorskie, językowe. Istnieje również chór szkolny, którego członkowie biorą udział w przeglądach artystycznych i uroczystościach szkolnych. Działa Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Gepard", w którym istnieją sekcje: unihocka, piłki nożnej, koszykówki, tenisa stołowego. MUKS prowadzi również zajęcia szachowe dla najmłodszych. Uczniowie szkoły mają duże osiągnięcia w konkursach artystycznych, sportowych, i przedmiotowych. Od 1999 roku w sąsiadującym segmencie zostało utworzone Gimnazjum nr 4 w Mielcu. W 2005 roku połączono naszą szkołę z Gimnazjum nr 4 tworząc Zespół Szkół nr 2 w Mielcu.

Dnia 9  kwietnia 2002 r. nasza szkoła, jako pierwsza w Polsce została wyróżniona Znakiem Jakości Interklasa na okres dwóch lat. Uzyskała również certyfikat EUROPRIX - europejski odpowiednik polskiego Znaku Jakości Interklasa.
Oznacza to, że zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej nasza szkoła została uznana za tę, która przygotowuje uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

W roku 2004 po raz kolejny spełniliśmy kryteria i wymagania stawiane szkołom ubiegającym się o Znak i otrzymaliśmy go na następne dwa lata.
Dnia 11 czerwca 2007 roku po raz trzeci otrzymaliśmy prawo do używania godła Znaku Jakości Interklasa w kolejnych dwóch latach szkolnych.