2040

Twoje IP:3.219.31.204

POLinfo

Nasza szkoła przystąpiła do projektu pt.: "Przystań w sieci". Jest to projekt edukacyjny, stworzony z myślą o uczniach klas siódmych i ósmych, dotyczy odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online.

Celem projektu jest:

• Przekazanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.

• Uświadomienie młodym ludziom, na jakie zagrożenia należy być przygotowanym podczas korzystania z Internetu.

• Wyposażenie nauczycieli w wiedzę umożliwiającą reakcję w sytuacji niepożądanych zdarzeń lub zachowań młodych ludzi w sieci.

• Kształtowanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczonych w Internecie.

• Promowanie pozytywnych zachowań w sieci.

Udział w projekcie polega na realizacji kursów e–learning, przez nauczycieli a następnie udostępnianiu ich uczniom. Po zakończeniu projektu uczestnicy zdobędą cenną wiedzę a szkoła uzyska certyfikat „Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu”.

Zachęcamy do udziału.

Koordynatorzy szkolni: p. K. Zemmel, p. D. Buczek - Kolanko