Twoje IP:3.147.195.65

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych miała miejsce w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21. Przejętych pierwszaków, mocno trzymających za ręce jednego z rodziców serdecznie powitała Pani Dyrektor, Teresa Lechocińska - Ciupa.

Aby nieco ośmielić dzieci, Pani Agnieszka Kubik zainicjowała pląs „Wszyscy są, witam Was”. Wspólna zabawa spowodowała, że na twarzach uczniów pojawił się uśmiech i emocje znacznie opadły.

Następnie miała miejsce najważniejsza część uroczystości, czyli ślubowanie i pasowanie na ucznia. Akt ślubowania odczytały Panie wychowawczynie klas pierwszych: Marta Kandzior, Marta Nagaduś-Dziekan i Anna Żmuda, a Pani Dyrektor „magicznym ołówkiem” dokonała aktu pasowania. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się „pełnoprawnymi” uczniami Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Bytnara „Rudego” w Mielcu.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaszczyciła swoją obecnością Zastępca Prezydenta Miasta Mielca, Pani Adriana Miłoś. Wraz z Panią Dyrektor pasowała na uczniów dzieci z klasy I B.

W czasie tego niecodziennego wydarzenia wnętrze auli wypełniały melodia i słowa piosenek śpiewanych przez Wiktorię i Maję Rydza.