Twoje IP:35.175.201.14

POLinfo

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole zostały przedstawione Jasełka Bożonarodzeniowe. W świąteczny nastrój wprowadziło całą społeczność szkolną niezwykłe przedstawienie zatytułowane „Polskie Wigilie”, przygotowane we współpracy nauczycieli i uczniów pod kierunkiem katechetki Elżbiety Kapały i Agnieszki Kubik odpowiedzialnej za oprawę muzyczną. Inscenizacja miała miejsce w ostatnim dniu nauki przed świętami i wprowadziła uczniów oraz nauczycieli w atmosferę Bożego Narodzenia. Tym razem społeczność szkolna została zabrana w podróż po zwyczajach świątecznych w kilku regionach Polski. Zaprezentowane były obyczaje bożonarodzeniowe Śląska, Mazowsza, Podhala, Kujaw, Pomorza oraz Kaszub. Dzięki temu uczniowie mogli zauważyć, że tradycje te są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie od lat. Warto więc je kultywować, bo to element naszej tożsamości narodowej.

Piękna sceneria, wzruszające kolędy oraz pomysłowe kostiumy przyczyniły się do powstania niepowtarzalnego klimatu, który wszystkim się udzielił. Na zakończenie dyrektor szkoły Teresa Lechocińska - Ciupa podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie przedstawienia, życząc wszystkim rodzinnych, pełnych ciepła i miłości świąt. Kolejne jasełka szkolne przeszły do historii, wszczepiając jednak w każdym z nas cząstkę bożonarodzeniowego ciepła, tak potrzebnego w te grudniowe chłodne dni.

Oprac. Ewa Rzeszutek