Twoje IP:35.175.201.14

POLinfo

Kogoś lubieć czy lubić? Mieszkam na ulicy czy przy ulicy Krótkiej? Takie oraz inne wątpliwości językowe rozstrzygali uczniowie klas siódmych biorący udział w bibliotecznym konkursie pt. „Z polszczyzną za pan brat”.

W zmaganiach z poprawną polszczyzną wzięło udział 14 uczniów z klas siódmych. Uczestnicy zgłębiali wiedzę dotyczącą odmiany nietypowych rzeczowników, liczebników zbiorowych, uzupełniali związki frazeologiczne oraz poprawiali zdania, w których chochlik ukrył liczne błędy językowe. Nie było łatwo…

Zwyciężył Filip Rajca z kl. 7A, drugie miejsce zajęła Jowita Myjak z kl. 7B, a trzecie jej koleżanka z klasy Maja Dragan. Dodatkowo wyróżniona została Martyna Maziarz z klasy 7B. Pani Dyrektor Teresa Lechocińska - Ciupa wręczyła zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, umiejętności językowych i ducha rywalizacji.