Twoje IP:34.237.51.35

POLinfo

Za oknami już jesień, piękna pora roku owocująca w barwne liście, kasztany i żołędzie. Piękne liście dębów, brzóz i innych drzew żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później upaść i razem z innymi tworzyć piękny, barwny jesienny dywan.

Uczniowie klasy 3A podjęli się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycielek p. Marty Kandzior i p. Beaty Goli założyli hodowlę siewek kasztanowca i dębu. Mali ogrodnicy dumni z własnych upraw, stali się bacznymi obserwatorami oraz cierpliwymi opiekunami przydzielonych im roślin. Pomysł sadzenia kasztana i żołędzia bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę.

Podczas zajęć przyrodniczych odkrywamy z dziećmi tajemniczy świat przyrody, przeprowadzamy proste doświadczenia przyrodniczo-fizyczne rozbudzając przez to wyobraźnię oraz umiejętność wyciągania wniosków.