Twoje IP:34.237.51.35

POLinfo

Klasa 4B bierze udział w projekcie BohaterON – włącz historię!

To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Za pośrednictwem kampanii są promowane patriotyczne postawy i tożsamość narodowa w Polsce i poza jej granicami, a także tworzona wspólnota, pamiętająca o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. W tym celu umożliwiono każdej zainteresowanej osobie wysyłkę pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Uczniowie klasy 4B pod czujnym okiem opiekuna p. Dominiki Partyńskiej – Salamaga, tworzyli kartki z podziękowaniami i życzeniami dla Powstańców. Wcześniej nauczyciel, korzystając z otrzymanych materiałów od organizatorów akcji, przeprowadził lekcje na temat historii Polski XX, zwracając szczególną uwagę na wydarzania związane z Powstaniem Warszawskim.

Kartki wykonane przez uczniów, zostaną wysłane do organizatorów akcji, a następnie przekazane, żyjącym jeszcze Powstańcom.