Urząd Miejski  

   

Stan powietrza  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0917417
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
301
455
2045
4356
15725
24418
917417

Forecast Today
720

Online (15 minutes ago):6
6 guests

Twoje IP:3.233.219.101
   

POLinfo  

   

Dnia 9 września 2019 roku w naszej szkole odbyła się kolejna odsłona akcji ”Narodowego Czytania”. Akcja została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku i na stałe weszła do szkolnego kalendarza imprez.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Wybrano osiem lektur największych polskich pisarzy – Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego, Bruno Schultza, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Henryka Rzewuskiego.

– Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Narodowego Czytania, która popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości. Uroczystość odbyła się na auli szkolnej w obecności Pani Dyrektor Beaty Machnik-Babuli, nauczycieli i uczniów. Poprowadziły ją Małgorzata Ogórek i Noemi Bełch. Wybrane lektury czytały uczennice z klas VII - VIII: Sonia Malczyńska, Aleksandra Sypek, Julia Gorczycka, Marcelina Machała i Gabriela Kozioł. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowy stempel na przyniesionych egzemplarzach lektur.

Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania lektur.

 

https://photos.app.goo.gl/W8hjBR6TD97kn1wb9

 

   
© by Sp13.