Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0808103
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
48
867
2543
5546
16270
16394
808103

Forecast Today
936

Online (15 minutes ago):10
10 guests

Twoje IP:3.80.4.76
   

POLinfo  

   

,,Nie ma większego piękna nad życie” - John Ruskin
O życie należy dbać, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować. Dlatego 14 czerwca 2019 roku p. Beata Gola i p. Marta Kandzior zorganizowały spotkanie uczniów klas II z Ratownikiem Medycznym. Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z ułożeniem w pozycji bocznej bezpiecznej, z resuscytacją krążeniowo-oddechową (RKO) oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Ratownik zaprezentował również uczniom jak we właściwy sposób nawet tacy młodzi ludzie jak nasi uczniowie mogą zabezpieczyć dużą ranę zanim do poszkodowanego przyjedzie fachowa pomoc.

Godziny spędzone z ratownikami na pewno wyjdą nam na dobre, a nowe wiadomości i umiejętności w przyszłości, być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym oraz do przestrzegania zasad bezpiecznych zabaw podczas wakacji.

Bardzo dziękujemy Panu Ratownikowi za spotkanie.

https://photos.app.goo.gl/cyEadRH6Tg1RnUi18

 

   
© by Sp13.