Twoje IP:18.224.33.107

„Serdeczne podziękowanie i wyrazy uznania za ogromny wkład w ogólnopolską akcję Góra Grosza dla Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu.”

Towarzystwo Nasz Dom

Pod hasłem „Tyle jesteś wart, ile uczyniłeś dla drugiego człowieka” w styczniu, w Trzynastce zorganizowana została kolejna zbiórka monet - GÓRA GROSZA. Celem, na który zbierane i przekazywane są do TOWARZYSTWA NASZ DOM monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Opieka Towarzystwa koncentruje się na dzieciach, których prawo do wychowania w rodzinie jest zagrożone czy też chwilowo niemożliwe do realizowania.

! Stan na 30 kwietnia Ogólnopolskiej Góry Grosza – 2 300 341 zł i nadal trwa liczenie.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na remonty, pomoc specjalistyczną, programy i staże dla młodzieży, edukację dzieci i ich opiekunów, wypoczynek, rozwój rodzinnej pieczy zastępczej.

Prowadzona w naszej szkole i oddziałach zerowych przedszkola zbiórka, z roku na rok, cieszy się niemalejącym zainteresowaniem, a wręcz można by powiedzieć, że większość uczniów ma ją wpisaną, jako honorowo obowiązkową, w swój szkolny kalendarz, gromadząc groszaki sami lub w rodzinnych zespołach. Bezsprzecznie świadczy o tym liczba darczyńców. Wielu też uczniów nie tylko przekazuje pieniądze, ale projektuje plakaty, które wisząc na szkolnych korytarzach przypominają o akcji, uczniowie (nawet najmłodsi) pomagają segregować monety nominałami i na koniec – pomagają liczyć, a są to ilości tak olbrzymie, że jest co dźwigać.

W TEGOROCZNEJ AKCJI GÓRA GROSZA 2019 w SP13 i PM 16 ZEBRALIŚMY - 1689 ZŁ

WAGA WSZYSTKICH MONET – 12 paczek - 116 KILOGRAMÓW !!!!!!!!!

Serdecznie dziękujemy niżej wymienionym osobom:

ZERÓWKA PM 16: 1. Działo Zuzia, 2. Sypek Klaudia, 3. Wardzała Madzia, 4. Rydza Maja, 5. Durda Natalia, 6. Tara Jakub

1A: 1. Bochenek Filip, 2. Brzana Mateusz, 3. Dwojak Szymon, 4. Gaweł Antoni, 5. Laskowska Zuzanna, 6. Smykla Maja

1B: 1. Bec Wiktor

1C: 1. Filipowicz Laura, 2. Gaweł Ignacy, 3. Leś Milena, 4. Ortyl Emilia, 5. Ozimek Krystian, 6. Pszeniczna Emilia, 7. Rębisz Konrad, 8. Rusin Bianka, 9. Sypek Adrian

2A: 1. Laskowska Hanna, 2. Piechota Bartosz

2B: 1. Kulczyk Piotr

2C: 1. Bąk Nikola, 2. Daniel Szymon, 3. Jarosz Alicja, 4. Kozioł Natan, 5. Kusiak Anna, 6. Miazga Alex, 7. Pezda Oliwia, 8. Ramik Dorota, 9. Tomaszewski Michał

3A: 1. Mendrygał Lucyna

3B: 1. Chęcińska Maja, 2. Minor Jakub, 3. Pałys Oliwia, 4. Pęgiel Amelia, 5. Pipała Tomasz, 6. Świć Wiktor

4A: 1. Jaworska Kalina, 2. Mazur Brajan, 3. Misiak Marek, 4. Węgrzyn Maciej

4B: 1. Chęcińska Oliwia, 2. Iwasieczko Julia, 3. Juras Jakub, 4. Lech Bartosz, 5. Machniak Anna, 6. Machnik Natalia, 7. Mądrzyk Roksana, 8. Siwiec Wiktor, 9. Stachura Lena, 10. Występek Natalia

5A: 1. Batog Krzysztof, 2. Bogudzka Emilia, 3. Kardyś Nikola, 4. Kwiatkowska Julia, 5. Pszeniczna Amelia, 6. Rydza Wiktoria, 7. Sakowski Dawid

5B: 1. Bielec Alicja, 2. Górak Barbara, 3. Krempa Eliza, 4. Krempa Marcelina, 5. Lorynowicz Maksymilian, 6. Rębisz Wiktor, 7. Rzeźnik Julia, 8. Tyksiński Piotr, 9. Uzar Bartosz

5C: 1. Działowski Maciej, 2. Machnik Agata, 3. Osmola Milena, 4. Wójcik Dorian, 5. Wydro Krzysztof

6A: 1. Machnik Karol, 2. Mróz Jakub

6B: 1. Baltyzar Jakub, 2. Dragan Maja, 3. Gruszka Mateusz, 4. Kulczyk Emilia, 5. Lasek Maja, 6. Maziarz Kamil, 7. Maziarz Martyna, 8. Muniak Magdalena, 9. Stawiarz Olaf, 10. Sypek Aleksandra

NAUCZYCIEL: Grzegorz Kipa

Za pomoc w przeliczaniu dziękuję uczniom: 1. Kulczyk Emilia, 2. Sypek Aleksandra, 3. Weryńska Wiktoria, 4. Jakub Baltyzar, 5. Mateusz Gruszka, 6. Olaf Stawiarz, 7. Kamil Kapinos, 8. Oliwia Piechota, 9. Katarzyna Ziętek, 10. Kamila Pleban, 11. Justryna Kapinos, 12. Noemi Bełch

Za rozpropagowanie akcji plakatami dziękuję uczniom: 1. Julia Iwasieczko, 2. Rębisz Wiktor, 3. Machniak Anna, 4. Pietryka Martyna, 5. Kołodziej Karina, 6. Krempa Eliza, 7. Krempa Marcelina, 8. Jaworska Kalina, 9. Gruz Kornelia, 10. Kizino Alicja, 11. Zasowska Oliwia.

W imieniu Towarzystwa Nasz Dom składam podziękowanie uczestnikom akcji – uczniom Trzynastki, grupie VI, VII i VIII Przedszkola Miejskiego nr 16, nauczycielom i zaangażowanym w sprawę rodzicom. Zachęcam do odwiedzenia strony Towarzystwa Nasz Dom.

Katarzyna Zemmel – koordynator akcji