Twoje IP:18.220.187.178

9 stycznia 2019 w Szkole Podstawowej nr 13 został przeprowadzony szkolny konkurs z języka niemieckiego dla klas VII i VIII, sprawdzający znajomość słownictwa i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych oraz wybranych zagadnień gramatycznych. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Anna Batog, kl. VIII a - I miejsce

Wiktoria Snopkowska, kl. VIII a - II miejsce

Natalia Łępa, kl. VIII a - III miejsce

Konkurs odbył się w jednym etapie w formie pisemnej. Uczniowie pracowali indywidualnie. Celem konkursu było:

- rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim i kulturą krajów niemieckojęzycznych,

- promocja języka niemieckiego,

- poszerzenie znajomości języka niemieckiego,

- doskonalenie umiejętności samodzielnej pracy,

- rozwijanie umiejętności rozwiązywania zadań testowych różnego rodzaju,

- sprawdzenie umiejętności wykorzystania nabytego słownictwa w ćwiczeniach praktycznych,

- budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i rozwijanie wiary we własne możliwości.

Uczniowie wykazali się dobrą znajomością słownictwa i wiedzą na temat obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych oraz znajomością zagadnień gramatycznych.

GRATULUJEMY!