Twoje IP:54.144.100.123

18 października 2018 r. klasę IC w SP nr 13 odwiedzili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Zaproszeni goście byli przedstawicielami reprezentacyjnego zespołu Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, który prezentuje polski folklor, w tym pieśni, tańce i melodie ziemi rzeszowskiej. Przybyli chórzyści opowiedzieli o działalności zespołu, zapoznali pierwszaków z elementami stroju rzeszowskiego oraz przedstawili prezentację multimedialną, w której uczniowie mieli okazję obejrzeć liczne zdjęcia oraz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą sztuki ludowej. Podczas wizyty nie zabrakło wspólnego śpiewania przyśpiewek oraz ruchu scenicznego. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach plastycznych, podczas których dziewczynki różnymi technikami zdobiły gorsety, a chłopcy wykonali kapelusze. Wszystkie prace wzbudziły podziw i zostały zaprezentowane na wystawie klasowej.

Folklor stanowi obszerną część kultury ludowej, jest trwałą wartością, którą należy podtrzymywać i propagować.

Warsztaty dla uczniów zorganizowała pani Lucyna Kostecka.