14 maja był ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. W auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki. Od tego dnia stali się oni członkami biblioteki szkolnej, która zaprasza swoich czytelników do wielkiej i pięknej krainy, gdzie przeżyją wiele przygód wraz z bohaterami książek.

Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i ceremonia pasowania uczniów na czytelnika biblioteki przez Panią dyrektor Teresę Lechocińską – Ciupa. Uczniowie wysłuchali prośby książki o właściwe traktowanie, zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani dyrektor Marii Greczki.

W części artystycznej starsi koledzy z klasy III c gimnazjum przedstawili bajkę pt. „Strach” o przygodach Liska Fenka i jego przyjaciela kota Maksa. Pierwszoklasiści zaś zaprezentowali swoje talenty – kl. Ia zaśpiewała piosenkę pt. „Maszeruje wiosna”, kl. I b wyrecytowała wiersz pt. „Okulary”, a kl. I c zagrała utwory muzyczne na dzwonkach.

Twoje IP:54.166.212.152