W dniu 16 lutego br. w naszej szkole odbyły się warsztaty artystycznego składania papieru. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas I - IV.

Spotkanie podzielone było na dwa etapy. W jego pierwszej części dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną, dotyczącą sztuki składania papieru pochodzącej z Chin, a rozwiniętej w Japonii. Zapoznały się z liczną literaturą związaną z tematem.

W drugiej części warsztatów wszyscy przystąpili do działalności praktycznej. Korzystając z przygotowanych materiałów, według instrukcji, tworzyli: kwiaty, żabki, motyle, misie oraz biedronki.

Zabawa z origami pobudza fantazję, wyrabia pracowitość, uczy logicznego myślenia
i umiejętności wykonywania szeregu czynności we właściwej kolejności. Ponadto rozwija wrażliwość na otaczający świat, doskonale ćwiczy pamięć, wyrabia dokładność i zręczność manualną.

Młodzi adepci tej sztuki miło spędzili czas, zyskując nowe umiejętności.

Warsztaty zorganizowała i przeprowadziła pani Lucyna Kostecka.

Twoje IP:54.224.44.168