Polska tradycja związana z obchodami świąt Bożego Narodzenia jest bardzo bogata i barwna. Jednym ze zwyczajów bożonarodzeniowych jest kolędowanie 4 stycznia 2018 r. uczniowie klasy III a, chcąc wprowadzić społeczność uczniowskąw nowy 2018 rok oraz podtrzymać tradycję bożonarodzeniową, chodzili z gwiazdą i turoniem w szkole.

Kolędowanie to nie tylko śpiewanie pieśni o Bożym Narodzeniu, prezentowanie scenek artystycznych, ale jest to także forma składania życzeń noworocznych przez wyśpiewujących. Trzecioklasiści, kolędując, zaprezentowali przedstawienie pt. „Szopka szkolna”, w której uczeń zmaga się z wyborem dobra i zła, śpiewali kolędy, pastorałki i składali wszystkim obecnym życzenia: Na szczęście, na zdrowieNa to Boże Narodzenie oraz na ten Nowy Rok. Niech się Wam darzy.

Barwny korowód składał się z pasterzy, aniołów, trzech króli, diabełka, śmierci, bociana, osiołka, baranka, turonia, pieska i dzieci.

Wszyscy podziwiali zdolności aktorskie uczniów i uczennic, piękne stroje oraz scenografię.

Wspólnie z uczniami kolędowała pani Lucyna Kostecka.

Twoje IP:54.166.212.152