1987

Twoje IP:3.129.211.87

Jesień to najbardziej zjawiskowa pora roku. Była i jest inspiracją dla wielu poetów, kompozytorów, muzyków, fotografów i malarzy.

Zachwycali się nią wielcy tego świata i znani Polacy: Antonio Vivaldi, Vincent van Gogh, Czesław Niemen czy Leopold Staff. Uczniowie klasy III a też wyrazili uznanie dla tego magicznego okresu. Chcąc móc podziwiać piękną, złotą jesień w szkole, zorganizowali wystawę pt. „Jesienne inspiracje”, która ma przypominać o niezwykłości i okazałości tego okresu, a bogactwo kolorów, na opadających z drzew liściach, zachęcić do pokochania tych chwil. Wśród zaprezentowanych eksponatów   znalazły się róże zrobione z liści klonu i przyozdobione jesiennymi okazami. Nie zabrakło też grzybów, kasztanów, gałązek oraz ozdobnych dyni.

Wychowankowie niesamowicie zaangażowali się w przygotowanie jesiennych obiektów, z zapałem wycinali różnokolorowe listowie, zdobili gałązki i formułowali z liści kwiaty. Na prezentacji, wśród grzybów, pojawił się rzadko spotykany okaz - wilgotnica papuzia, która znajduje się na Czerwonej liście roślin i grzybów Polski.

Akcja poszerzyła wiedzę twórców, uczyła pracy w zespole oraz dostarczyła wielu walorów estetycznych.

Rezultat pracy trzecioklasistów można oglądać w holu szkolnym przez cały listopad.

Inicjatorem wystawy była pani Lucyna Kostecka.