26 maja uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą i opiekunami wyruszyli na wycieczkę ekologiczną. Pierwszym celem podróży było Nadleśnictwo Tuszyma, gdzie uczniowie zobaczyli pracę pszczół w ulu oraz salę edukacyjną. Zapoznali się z zasadami właściwego zachowania w lesie na podstawie filmu.

Obejrzeli makiety wycinki drzew oraz zwierząt, osobiście mogli policzyć wiek drzewa. Następnie pojechali do rezerwatu Bagno Przecławskie. Tam obserwowali rośliny i dowiedzieli się, jak dawniej ludzie w życiu codziennym wykorzystywali roślinność rosnącą na bagnach. Potem przyjechali do Centrum Edukacji Ekologicznej w Świerczowie. Główną atrakcją tego miejsca była diorama, w której uczniowie widzieli zwierzęta i roślinność występującą w lasach naszego regionu ( jeleń, dzik, sowa, borsuk, lis, kuna) oraz wysłuchali naturalne odgłosy tych zwierząt. W szkółce leśnej oglądali młode sadzonki buka. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał książkę H. Będkowskiej „ Drzewa leśne”. Na zakończenie wszyscy biesiadowali przy ognisku. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Wycieczkę zorganizowała pani Renata Grochocka. Opiekunami byli: pani Elżbieta Jaracz oraz pan Jarosław Surowiec.

Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74

Twoje IP:54.158.248.112