fb

   

Urząd Miejski  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

3700831
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
895
1651
15049
16706
2546
56655
3700831

Forecast Today
1632

Online (15 minutes ago):21
21 guests

Twoje IP:100.26.196.222
   

Szukaj w serwisie...  

   

„Odpowiednie żywienie ucznia jest warunkiem jego prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego. Wpływa także na wyniki osiągane w trakcie nauki. Posiłki, które uczeń spożywa w domu i w szkole, powinny zapewniać mu odpowiednią siłę do nauki i zabawy.

https://goo.gl/photos/em8WhrA1XkqJ3PHo7

Jednocześnie nie mogą one powodować nadmiernego pobudzenia (np. poprzez dostarczanie zbyt dużej ilości słodkich i tłustych pokarmów, co może skutkować nadwagą i otyłością).” [ za: http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/zdrowie-matki-i-dziecka/zdrowie-ucznia/zywienie-ucznia/]

Tak mówią specjaliści, tymczasem „Trzynastka” w ciągu całego kolorowego tygodnia od 3 – 7 kwietnia, pod hasłem „Zdrowo – kolorowo”, próbowała sprostać wymogom żywieniowym w kategorii - ilość spożywanych warzyw i owoców. Cykl zajęć poprzedzała w każdej klasie prezentacja o zdrowym żywieniu, specjalnie na tę okazję przygotowana przez panią Małgorzatę Koperską – szkolnego dietetyka.

Każdy z pięciu dni przeznaczony był na grupę warzyw i owoców dobieranych kolorystycznie. I tak też mieliśmy dni – niebieski, czerwony, żółty, pomarańczowy i zielony. Udział w całym przedsięwzięciu, w danym dniu, uczniowie i panie wychowawczynie klas I – III, zaznaczali odpowiednim kolorem stroju. Uczniowie klas IV – VI, pod opieka pani Ewy Ziemby – Ząbek, na zajęciach techniki, przygotowywali owocowo – warzywne sałatki, które z wielkim apetytem konsumowali. Żywieniowa lekcja zatem nie tylko była ciekawa i zdrowa, ale też smaczna. O tym, że owoce są bardzo smaczne, świadczyły znikające plastry jabłek, którymi zostali poczęstowani uczniowie. SMACZNEGO!

Katarzyna Zemmel

pedagog

   
© by Sp13.