W dniu 22 maja 2017 r. w bibliotece szkolnej, w obecności pani dyrektor Teresy Lechocińskiej - Ciupa i pani dyrektor Marii Greczki, odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych naszej szkoły.

Część artystyczną przygotowali wychowankowie klasy 2a pod kierunkiem pani Agnieszki Kubik, którzy przedstawili bajkę Adama Bahdaja pt. „Malowany ul”.

Panie bibliotekarki odczytały prośby książki do czytelników, zawierające reguły obchodzenia się z lekturą, oraz zasady zachowania w bibliotece szkolnej. W dalszej części spotkania podopieczni z klasy 1a wraz z panią Agatą Durej przedstawili własną interpretację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Najważniejszym punktem uroczystości było pasowanie na czytelnika poprzedzone deklaracją: „My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy kochać i szanować książki, sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, zaprzyjaźnić się z książką”. Spotkanie zakończyły piękne piosenki w wykonaniu uczniów klasy 1b, przygotowane pod kierunkiem pani Celiny Rojowskiej.

Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki szkolnej, aby w niej poczytać czasopisma, ulubione lektury lub wypożyczyć książki do domu.

Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74

Twoje IP:54.158.248.112