2064

Twoje IP:3.145.184.7

W dniach od 5 do 13 kwietnia 2017 r. w naszej szkole można podziwiać wystawę  pt. „Wielkanocny koszyk”. Uczniowie klas I-III prezentują na niej prace wykonane z wielkim zapałem na lekcjach pod kierunkiem nauczycieli.

Do wykonania pisanek, kraszanek, zajączków i innych ozdób wykorzystali różne techniki plastyczne, dlatego na ekspozycji znajduje się wiele niezwykłych i wyjątkowych dzieł. Do przedsięwzięcia zaprosiliśmy również dzieci z grup: VI, VII i VIII PM nr 16 w Mielcu, które pracując pod opieką pań, przygotowały niepowtarzalne i oryginalne rękodzieła. Wyjątkową ozdobą galerii są palmy wielkanocne wykonane przez uczniów klas: III a, III c, IV a i IV b pod kierunkiem pani katechetki Elżbiety Kapały.

Świąteczna ekspozycja zainspirowana została tradycjami, które towarzyszą Świętom Wielkanocnym, m.in.: zdobieniem pisanek, wykonywaniem baranków, kurczątek oraz zajączków, tworzeniem niezwykle kolorowych koszy, którymi od zawsze dekorowano wnętrza domów oraz tradycyjny polski stół.

Życzymy Wszystkim pogodnych, rodzinnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka oraz mokrego śmigusa-dyngusa.

Organizatorzy: Lucyna Kostecka, Marta Nagaduś - Dziekan.