1944

Twoje IP:18.117.9.7

W ramach spotkań z wychowawcami i nauczycielami, które odbyły się 29 marca 2017r. rodzice uczniów klas I – VI uczestniczyli w prelekcji przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Mielcu - Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii– specjalistki – pani Eweliny Ziemby.

Tematem wystąpienia były niepokojące w ostatnim czasie doniesienia prasowe zwracające uwagę rodzicom i wychowawcom na zagrożenia wynikające z niekontrolowanego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Prelegentka przedstawiła także procedury postępowania policji w sytuacji stwierdzenia czynów niezgodnych z obowiązującym prawem, których sprawcami mogą być osoby nieletnie,   czynach świadczących o nieprawidłowościach w sprawowaniu opieki nad dzieckiem.

W marcu w spotkaniach prowadzonych przez pracowników Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Mielcu – panią Magdalenę Skulimowską i panią Ewelinę Ziembę, spotkaniom poświęconych prawu, konsekwencjom wynikającym z czynów mieszczących się w kategoriach demoralizacji t. j. wagarów, agresji, palenia papierosów, używania środków psychoaktywnych, cyberprzemocy, uczestniczyli również uczniowie klasy V a i VI a. Celem tych spotkań było przekazanie podstawowej wiedzy prawnej zgodnie z zasadą, że brak wiedzy o obowiązującym prawie nie zwalnia z odpowiedzialności. Uczniowie mieli również okazję porozmawiać o swoich obserwacjach i spostrzeżeniach oraz wyjaśnić nurtujące pytania.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem i zawartymi w nim zaleceniami na temat cyberbezpieczeństwa, zamieszczonym w zakładce - „Dla rodziców”

Katarzyna Zemmel - pedagog