Twoje IP:3.145.47.253

„Świat według Reksia” to bajka profilaktyczna, którą 21 lutego uczniowie klas  I - III mieli okazję oglądać na szkolnej auli, w wykonaniu artystów Teatru Kurtyna z Krakowa. O czym był spektakl, w którym dzieci aktywnie i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły? Oto historia:

Mama Dominika przygarnia do domu ze schroniska porzuconego przez właścicieli psa. Ma nadzieję, że w ten sposób spełni marzenie synka, który od dłuższego czasu chce mieć w domu zwierzątko. Jednak ten nieoczekiwany prezent wcale nie cieszy Dominika. Uważa bowiem, że „zabawki“ mają być nowe i kupowane w sklepie, by wzbudzać nimi podziw u kolegów. Dla Dominika ważne jest też to, że dbanie i opieka nad zwierzątkiem powinna się kończyć wtedy, gdy już się znudzi, bo , według niego,nie może zabierać zbyt wiele czasu potrzebnego na „prawdziwą zabawę“, którą dla Dominika jest świat gier internetowych. Strach pomyśleć, jaki żywot czekałby pieska, gdyby nie drobny, ale bardzo zaskakujący fakt - Reksio, umie mówić! A w każdym razie Dominik tę mowę doskonale rozumie.

Chociaż chłopcu nie podoba się to, co Reksio ma do powiedzenia
o swoim nowym właścicielu i jego zachowaniu, to jednak splot niezwykłych
i zaskakujących zdarzeń
, pozwala Dominikowi odkryć potęgę dobra
i mądrości, któr
ymi za dobrą opiekę odłacają się ludziom zwierzęta.

Dzieci obejrzały niezwykły, zabawny, poruszający i mądry spektakl, wypełniony muzyką i humorem. Historia przyjaźni małego chłopca i jego wiernego psa, to urocza teatralna lekcja o rozumieniu potrzeb innych, rozpoznawania trudnych emocji i właściwych sposobów ich wyrażania. Aktorzy Teatru Kurtyna zachęcali równiez uczniów do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Bardzo dziękujemy aktorom za wspaniałą lekcję życia.

Teatr został sfinansowany za środków przeznaczonych na Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Przeciwdziałania Narkomanii, za co gorąco dziękujemy.

Katarzyna Zemmel pedagog