Twoje IP:18.218.172.249

Pod hasłem „Tyle jesteś wart, ile uczyniłeś dla drugiego człowieka” przez cały rok szkolny w Trzynastce organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne. Jednak najśmielsze oczekiwania przekroczyły wyniki zbiórki monet GÓRA GROSZA 2014.

Rokrocznie prowadzona w „Trzynastce” zbiórka dla potrzebujących dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczą - liczba darczyńców wśród uczniów, rodziców i oczywiście wielkość wpłat. Biorąc udział w pomocy nie liczyliśmy na żadne zaszczyty. Tym bardziej zaskoczyła nas decyzja TOWARZYSTWA NASZ DOM – ogólnopolskiego organizatora akcji – o zajęciu przez „Trzynastkę” pierwszego miejsca
w województwie podkarpackim w XV edycji GÓRY GROSZA.
Niespodzianką dla nas nie tylko był tytuł, ale także przyznana w wysokości 2000 złotych nagroda.

W centrum działań TOWARZYSTWA NASZ DOM są dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej. Uwaga Towarzystwa koncentruje się na dzieciach, których prawo do wychowania w rodzinie jest zagrożone czy też chwilowo niemożliwe do respektowania. Jego celem jest umożliwienie podopiecznym wszechstronnego rozwoju, ochrony ich praw i przygotowanie do dorosłego, odpowiedzialnego życia.

Co roku, w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu, od wielu, wielu już lat (mówią o tym dyplomy na szkolnych korytarzach) na przełomie listopada
i grudnia, odbywa się wielka zbiórka monet, pn. GÓRA GROSZA. Celem, na który zbierane są najdrobniejsze monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

W tym miejscu, jeszcze raz w imieniu Towarzystwa Nasz Dom składam podziękowanie uczestnikom akcji – uczniom i rodzicom Trzynastki oraz szkolnym organizatorom – nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej
i wychowawcom świetlicy.

A tymczasem w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu trwa kolejna edycja akcji charytatywnej - GÓRA GROSZA 2015…....

Katarzyna Zemmel – koordynator akcji