Twoje IP:3.16.212.245

W dniu 10 maja 2024 r. uczniowie klasy 6c pod opieką wychowawczyni udali się na zajęcia rekreacji ruchowej na obiekt Strzelnicy LOK w Mielcu, który został udostępniony w tym celu przez Dyrektora BPZW LOK w Rzeszowie. Zajęcia przeprowadzili instruktorzy Klubu Strzeleckiego VIS LOK Mielec.

Uczniowie najpierw zapoznali się z obiektem i regulaminem strzelnicy oraz z zasadami bezpiecznego zachowania podczas zajęć. Następnie przeszli szkolenie strzeleckie, by pod czujnym okiem i kontrolą instruktorów przystąpić do zajęć strzeleckich. Po instruktarzu z obsługi karabinków sportowych, każdy z uczestników oddał po 3 strzały próbne i 10 strzałów ocenianych do tarcz sportowych.

Uczniowie potraktowali te zajęcia jako konkurs, co dodatkowo dodało ducha rywalizacji.

Oczekiwanie na podliczenie wyników umiliła pyszna pizza. Porównywanie punktacji i ekscytacja osiągniętymi wynikami wypełniła uczniom resztę czasu spędzonego razem.

Kadra strzelecka bardzo wysoko oceniła wyniki osiągnięte przez uczniów podczas rywalizacji na zajęciach rekreacyjno-integracyjnych.

Strzelnia sportowa LOK przy ul. Partyzantów 2B w Mielcu jest ważnym obiektem sportowym na mapie naszego miasta. Zarządzający obiektem od lat wspierają działania lokalnej społeczności.

Zajęcia bardzo się podobały i już nie możemy się doczekać kolejnych, o czym świadczą pytania uczniów o następne strzeleckie zmagania w duchu fair-play.