Twoje IP:18.226.226.221

9 maja 2024r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu gościliśmy Pana Macieja Rachwała - ratownika medycznego. Celem spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Spotkanie było doskonałą okazją dla uczniów poznania tak bardzo potrzebnego i odpowiedzialnego zawodu - ratownika medycznego.

W czasie zajęć Pan Maciej udzielał uczniom instruktażu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Demonstrował, jak ułożyć rannego w pozycji bocznej - bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Przypomniał dzieciom ważne telefony alarmowe, uczył (być może) przyszłych ratowników, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność. Dużym zainteresowaniem uczestników medycznych warsztatów cieszyły się wskazówki związane z techniką masażu serca i sztucznego oddychania.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyły wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie mogli samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w razie konieczności wykorzystają ratując komuś życie.

Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi za ciekawe i pouczające spotkanie.