Twoje IP:3.145.100.100

W dniu 29 kwietnia z okazji majowych świąt została przeprowadzona ciekawa lekcja historii, w której uczestniczyli: pani dyrektor mgr Dorota Buczek-Kolanko, uczniowie wszystkich klas szóstych i klasy 4a.

Młodsi uczniowie klasy 4a przedstawili w ciekawej formie genezę Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, Święta Flagi, 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Młodzi artyści zapoznali kolegów z klas szóstych z historią wyżej wymienionych świąt. „Ożywili” obraz Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 maja”, prezentując wydarzenia i przybliżając sylwetki wybitnych Polaków uwiecznione na płótnie. Ponadto młodzi artyści wykonali utwór „Witaj majowa jutrzenko”. Wydarzenie zostało wzbogacone instrumentalnymi występami tematycznymi uczniów klasy 7b- Jaromira Sieńkowskiego i Piotra Kulczyka.

Podsumowaniem nietypowej lekcji historii był konkurs wiedzy na temat zaprezentowanych wydarzeń. Każdy zgłaszający się uczeń, który wykazał się wiedzą z zakresu majowych świąt, został nagrodzony symbolicznymi upominkami.

W ramach szkolnych obchodów zbliżających się świąt mama Oli Naprawy- uczennicy klasy 4b wykonała okolicznościowe pierniczki. Bardzo dziękujemy.

Opiekunami projektu historycznego były panie dr Joanna Grzebyk i mgr Urszula Bar.