Twoje IP:3.14.70.203

5 stycznia2024 roku rozstrzygnięto wojewódzki konkurs plastyczny „Namaluj historię dziadków” organizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań historią najnowszą przez bezpośredni kontakt z jej świadkami.

W kategorii uczniów klas młodszych szkoły podstawowej II miejsce zdobyła Amelia Sołek, uczennica klasy 3a, która jest autorką pracy „Z pamiętnika mojego pradziadka”, wyróżnienie zdobył Adam Cena uczeń klasy 3a, który jest autorem pracy „Wojenna porcelana”. Prace wykonano na zajęciach lekcyjnych pod opieką wychowawczyni pani Lucyny Kosteckiej.

W kategorii uczniów klas IV-VI wyróżnienie za szczególne walory historyczne otrzymała Lena Hryniszyn z klasy 4a, która wykonała pracę „Mój pradziadek Jakub”. Za walory artystyczne wyróżniona została Lena Giera, z klasy 6c za pracę „Żywa wśród martwych”. Opiekunem uczennic była pani Joanna Grzebyk, nauczycielka historii.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej o tematyce związanej z najnowszą historią Polski (1939–1989), inspirowaną rozmową z osobą dorosłą. Prace mogły prezentować zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowane były osoby, których opowiadanie zainspirowało ucznia, lub inne wydarzenia z życia opowiadających, które uznali oni za szczególnie ważne dla dziejów Polski, choć bezpośrednio w nich nie uczestniczyli.

Gratulujemy uczniom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!