fb

   

Urząd Miejski  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

3700828
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
892
1651
15046
16706
2543
56655
3700828

Forecast Today
1608

Online (15 minutes ago):24
24 guests

Twoje IP:100.26.196.222
   

Szukaj w serwisie...  

   

W sobotę 16 grudnia 2023 r. miało miejsce wydarzenie, które przyciągnęło tłumy młodych szachistów z całego Podkarpacia. Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorek i Juniorów w szachach szybkich zgromadziły aż 250 utalentowanych zawodników i zawodniczek w jednym miejscu: sali bankietowej hotelu Rzeszów. Jednak to nie tylko liczba uczestników była imponująca, ale przede wszystkim ich umiejętności oraz determinacja, które dostarczyły wspaniałe widowisko dla wszystkich obecnych.

Pragnę przybliżyć naszych czytelników do tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, przedstawiając najważniejsze wyniki naszych wychowanków ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu. To właśnie oni stanęli na wysokości zadania i godnie reprezentowali naszą szkołę w trakcie tych prestiżowych zawodów.

Na pierwszy ogień muszę postawić Miriam Przybyło, która w kategorii juniorek do lat 8 zajęła zaszczytne 12. miejsce. Jej determinacja oraz umiejętność skupienia podczas rozgrywek zadziwiła wielu obserwatorów, którzy z pewnością już teraz mają ją na radarze jako utalentowaną młodą szachistkę.

Nie mniej imponujący był występ Aleksandry Majcher w kategorii juniorek do lat 10. Ta ambitna młoda dziewczyna zdobyła szóstą pozycję, co jest niewątpliwie powodem do dumy. Jej umiejętności taktyczne oraz spostrzegawczość na planszy zagwarantowały jej miejsce w czołówce tej silnie konkurencyjnej kategorii.

Wśród chłopców również byliśmy świadkami wspaniałych występów. Adam Ciepliński, reprezentujący naszą szkołę w kategorii juniorów do lat 8, wywalczył dziewiąte miejsce. Jego spokój i rozważność podczas gry zdumiewały zarówno trenerów, jak i innych uczestników tych zawodów.

Również Barszcz Olgierd, startujący w kategorii juniorów do lat 12, odegrał ważną rolę w tym turnieju. Choć zajął 13. miejsce, należy podkreślić, że konkurencja była niezwykle zacięta, a każdy ruch mógł przesądzić o końcowym rezultacie. Barszcz Olgierd pokazał swoje umiejętności i postawił sobie wysoko poprzeczkę na przyszłość.

Nie można zapomnieć również o Adamie Bugaju, który w kategorii juniorów do lat 10 zajął siódmą pozycję. Jego staranne przygotowanie oraz umiejętność wykorzystywania okazji sprawiły, że był jednym z najbardziej widowiskowych zawodników tych mistrzostw.

Nasi utalentowani uczniowie nie byliby w stanie osiągnąć tak znaczących wyników bez wsparcia i profesjonalnej opieki ich trenerów. Chciałbym serdecznie podziękować mgr Lucynie Kalkowskiej i mgr Robertowi Karnasiewiczowi, którzy nie tylko dbają o rozwój szachistów, ale również angażują się w ich życie poza szachową planszą. To dzięki nim nasi młodzi zawodnicy mają możliwość rozwijania swoich talentów i ambitnego dążenia do sukcesu.

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorek i Juniorów w szachach szybkich dostarczyły nam niezapomnianych emocji oraz wspaniałej rywalizacji. Nasze szkoła jest dumna ze swoich wychowanków i nie możemy się doczekać kolejnych występów naszych młodych mistrzów na szachownicach w przyszłości.

https://photos.app.goo.gl/MMteUmbXV3NV8JAy9

   
© by Sp13.