Twoje IP:3.15.226.248

W zmaganiach językowych wzięło udział 11 uczniów z klas ósmych. Młodzi językoznawcy mieli do rozwiązania test, w którym musieli wykazać się naprawdę bardzo dobrą znajomością języka polskiego. Uczestnicy zgłębiali wiedzę z zakresu fleksji, uzupełniali związki frazeologiczne oraz poprawiali zdania, w których były błędy językowe.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica Maja Chęcińska z kl. 8b.

Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Wiącek z kl. 8b.

Trzecie miejsce przypadło Gabrieli Kotlak z kl. 8a.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkich miłośników języka polskiego zapraszamy do udziału w zmaganiach konkursowych w przyszłym roku szkolnym.

A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego- hańbą oczywistą.

Franciszek Ksawery Dmochowski

Warto dbać o polszczyznę. Wypowiadać się jasno i poprawnie. Propagowanie kultury języka polskiego w czasach, gdy panoszy się skrótowość i kolokwializm językowy to rzecz ogromnie istotna.

Język jest ważną częścią każdego narodu i świadectwem jego istnienia. Powinniśmy używać go poprawnie, dbać o niego a także cieszyć się jego pięknem.

W trosce o poprawną polszczyznę naszych uczniów również w tym roku został zorganizowany w bibliotece szkolnej konkurs pod hasłem „Z polszczyzną za pan brat”. Miał on na celu propagowanie kultury języka polskiego oraz wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej.