3819666
3819666

Twoje IP:3.142.174.55

ŚDTM to akcja edukacyjna, która odbywa się w naszej szkole każdego roku. Jej głównym celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz przypomnienie i utrwalenie tabliczki mnożenia.

W tym roku ŚDTM obchodzony był 17 XI 2023 r. Jednak przygotowania w „Trzynastce” trwały kilka tygodni. Tabliczka mnożenia królowała niemal wszędzie: na korytarzach szkolnych, w salach lekcyjnych, w szatniach i gabinetach. Uczniowie klas trzecich i czwartych pisali wiersze i rymowanki promujące akcje, natomiast uczniowie klas piątych i szóstych przygotowali plakaty o tabliczce mnożenia. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie taką formą nauki i z wielkim zapałem przygotowywali się do finału akcji. Koordynatorzy wybrali „komisje egzaminacyjne” składające się z uczniów klasy IVa i VIIc, których zadaniem było przepytywanie uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Każdy, kto brał udział w "zabawie" rozumiał, że w tym dniu to "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Każda prawidłowa odpowiedź była nagrodzona, a zwycięzca otrzymywał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Dla zdecydowanej większości naszych uczniów, tabliczka mnożenia nie jest trudna.

Ta forma akcji cieszyła się dużym zainteresowaniem i sprawiła wiele radości.