Twoje IP:3.19.29.89

Nasza szkoła tradycyjnie już wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej edycji oddaliśmy się lekturze powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Odczytywanie fragmentów utworu odbyło się 11.09.2023 r. w formie audycji, podczas której słuchacze zapoznali się z treścią powieści oraz mieli okazję wysłuchać recytacji w wykonaniu Ambasadora RP na Litwie - Konstantego Radziwiłła.

Można było również usłyszeć fragmenty piosenek, stanowiących ścieżkę dźwiękową do filmowej adaptacji książki. Ponadto przygotowano krótką notę biograficzną na temat autorki, jak również informacje dotyczące genezy akcji Narodowe Czytanie.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas VIIa: Julita Karkut, Jaromir Sieńkowski oraz VIb: Krystian Ozimek i Filip Bochenek. Młodzież doskonale poradziła sobie z tym zadaniem.

Dodatkowym urozmaiceniem tegorocznej akcji była możliwość skorzystania z pamiątkowego stempla nadesłanego z Kancelarii Prezydenta RP, który dostępny był na wystawie poświęconej lekturze, obok pokoju nauczycielskiego. Każdy uczeń miał możliwość nabicia go na swój egzemplarz „Nad Niemnem”.

Nad całym przedsięwzięciem czuwały panie: Dominika Partyńska-Salamaga, Karolina Rostkowska oraz Joanna Grzebyk.