Twoje IP:3.136.97.64

W dniach 05.06 – 07.06.2023 r. klasy 3A i 4A wraz z wychowawcami i opiekunami udały się na trzydniową wycieczkę w Pieniny. Swoją wyprawę rozpoczęli od spływu tratwami po Dunajcu, potem wyjechali kolejką krzesełkową na Palenicę, gdzie oddali się szaleństwu na torze saneczkowym. Po intensywnym dniu udali się na obiadokolację i zasłużony odpoczynek w jednym z pensjonatów w Szczawnicy.

Drugi dzień uczniowie zaczęli od przejścia Wąwozem Homole, następnie odwiedzili wystawę w Pienińskim Parku Narodowym, gdzie dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat powstania Pienin oraz flory i fauny występującej na ich terenie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zapory w Niedzicy oraz zamku w Czorsztynie, a na koniec odwiedzili bacówkę, w której zakupili pyszne, świeżutkie oscypki. Wieczorem było pieczenie kiełbasek, które umiliła kapela góralska. Pomimo, że pogoda nie rozpieszczała, wszystkim dopisywały dobre humory.

Natomiast ostatniego dnia, również bardzo intensywnego uczniowie zdobyli Stary Sącz. Byli na ścieżce do bobra, Miejskiej Górze Parkowej, odwiedzili również Muzeum Regionalne. Nadeszła jednak pora wracać do domu. Walizki spakowane, dzieci stęsknione.

IIIa i IVa kończy swoją pierwszą przygodę z zieloną szkołą. Było super!