Twoje IP:52.14.168.56

XVIII Miejski Konkurs Ekologiczny „Mnie ta ziemia od innych droższa” był adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mielca.

Tematami konkursowymi były :

• „Skarby naszego miasta” – historyczne i przyrodnicze.

• „Jestem przyjacielem Ziemi – chronię przyrodę” – przedstawienie postaw proekologicznych istotnych dla środowiska miasta i okolicy.

Pięcioro uczniów z naszej szkoły zostało laureatami.

Maja Mazur kl. 3a pod opieką p. Marty Kandzior i p. Beaty Goli wykonała pejzaż.

Uczniowie klasy 2a pod opieką p. Lucyny Kosteckiej wykonali zakładki do książki ukazujące piękno naszej małej ojczyzny. Wśród prac znalazła się nasza szkoła i jej patron, zabytki naszego miasta, nasz klub piłkarski, tradycje lotnicze naszej miejscowości.

Julia Sikora kl. 2a

Maja Ratusińska kl. 2a

Kimberley Gołąb kl. 2a

Natan Będkowski kl. 2a

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu. Nagrody rzeczowe, książki oraz dyplomy, ufundowane przez samorządowe władze miasta Mielca wręczali: Mirosław Kapinos – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu, Adam Jastrząb – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu, Joanna Dul-Wolanin – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu.

Gratulujemy artystom i życzymy dalszych sukcesów!