Twoje IP:3.144.33.41

Mikołaj Brzana z klasy 8c i Wiktor Podolski z klasy 7b znaleźli się w gronie najlepszych zespołów matematycznych spośród 51 szkół startujących w II etapie XI edycji„Banachiady”.

Maraton matematyczny „Banachiada” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych na terenie całego kraju. Celem tego konkursu jest nie tylko uczczenie pamięci wybitnego matematyka Stefana Banacha ale przede wszystkim popularyzowanie wiedzy matematycznej, odkrywanie młodych talentów matematycznych oraz zachęcanie uczniów do twórczego i logicznego myślenia.

Eliminacje szkolne odbyły się jednocześnie we wszystkich szkołach 10 lutego 2023 roku. W naszej szkole brało w nich udział 16 uczniów z klas siódmych i ósmych. Pierwszy etap konkursu odbywał się w formie pisemnej i polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 20 zadań zamkniętych. Mikołaj i Wiktor, uzyskując najwyższe wyniki w I etapie tego Konkursu, reprezentowali naszą szkołę w II etapie Banachiady współpracując już razem jako zespół.

Drugi etap Konkursu odbył się w piątek 3 marca 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

Polegał na rozwiązaniu przez dwuosobowe zespoły przy stanowisku komputerowym testu, udostępnionego przez program komputerowy, składającego się z 25 zadań zamkniętych.

Mikołajowi i Wiktorowi gratulujemy wysokiego wyniku w „Banachiadzie”i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

Pani Małgorzata Siry przeprowadziła szkolny etap „Banachiady” we współpracy z głównym organizatorem oraz była opiekunem uczniów w czasie trwania konkursu.