NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.  

   

fb

   

   

Urząd Miejski  

   

Edukacja przez Szachy  

 

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

2954930
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
1672
1821
7259
8651
1672
59520
2954930

Forecast Today
2088

Online (15 minutes ago):29
29 guests

Twoje IP:35.172.230.154
   

Szukaj w serwisie...  

   

REKRUTACJA 2023/2024

 Zapisy do SP nr 13 na rok szkolny 2023/2024

   

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku obchodzimy go 7 października. Znajomość tabliczki mnożenia jest jedną z podstawowych umiejętności każdego ucznia. Tabliczka mnożenia to zestawienie wyników mnożenia przez siebie liczb naturalnych przedstawiona w tabelaryczny sposób. Występuje w formie kwadratowej tablicy. Najczęściej jest spotykana jako tabliczka „do stu”, w której znajduje się dziesięć kolumn i dziesięć wierszy.

W ciągu najbliższych dni w naszej szkole kolejny raz będziemy świętować Dzień Tabliczki Mnożenia. Będzie to okazja do powtórzenia i utrwalenia tej umiejętności. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mogą nadrobić te zaległości.

Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Osoba, która zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, uzyskuje tytuł: Ekspert Tabliczki Mnożenia.

Ogłaszamy również konkursy z nagrodami: na najciekawszy wiersz związany z tabliczką mnożenia oraz najciekawszy plakat o tabliczce mnożenia. Prace należy składać do organizatorów konkursu w sali 66 do 15 października.

Zachęcamy wszystkich uczniów i dorosłych do wspólnej nauki i zabawy. Wykorzystajmy ten czas, aby doskonale opanować tabliczkę mnożenia. Pomogą nam w tym ciekawe plakaty i wiersze, które pojawiły się już na szkolnych korytarzach.

Szczegółowych informacji dotyczących przebiegu i organizacji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole udzielają uczniowie klasy 6c i 8b wraz z koordynatorem akcji Panią Małgorzatą Siry.

Życzymy wszystkim dobrej zabawy.

   
© by Sp13.