1989

Twoje IP:18.219.236.62

„Jak mówić, żeby dzieci słuchały i jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”
We współpracy ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Mielcu, chcemy zorganizować dla Państwa w naszej szkole popołudniowe zajęcia warsztatowe, poświęcone doskonaleniu umiejętności wychowawczych - Szkołę dla Rodziców. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania: „Jak mówić, żeby dzieci słuchały i jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”. Pytania, które z pewnością niejednokrotnie nurtują każdego rodzica. Na zajęcia zapraszamy wszystkich rodziców – i tych, którzy mają świetne relacje ze swoimi dziećmi i tych, którzy w tych relacjach chcą coś poprawić.

Zagadnienia poruszane w trakcie warsztatów:

Budowanie relacji dorosły – dziecko, a w tym:

•             wyrażanie oczekiwań i ograniczeń tak, aby były przez dziecko respektowane;

•             rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć;

•             aktywne, wspierające słuchanie motywowanie dziecka do współdziałania;

•             modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka;

•             uwalnianie dzieci od grania narzuconych ról w domu i w szkole;

Wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka;

Budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka;

Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów;

Szkoła dla Rodziców, to cykl warsztatów odbywających się raz w tygodniu – ok. 3 godzin „zegarowych”, przez 6-7 tygodni. Przewidywany czas rozpoczęcia – połowa października 2022. Warsztaty będą prowadzić specjaliści z Poradni. Zajęcia mogą się odbywać na terenie szkoły lub poradni (jeśli taka będzie propozycja Państwa :).

Zgłoszenia chętnych rodziców przyjmują pedagodzy szkolni telefonicznie lub przez pocztę w dzienniku. Prosimy o przemyślenie swojego udziału, do czego gorąco zachęcamy – zgłoszenia przyjmujemy do 30 września.

Warsztaty są bezpłatne.

Pedagodzy i psycholog szkolny