fb

   

Urząd Miejski  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

3182525
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
1139
1257
2396
10162
49162
52089
3182525

Forecast Today
1920

Online (15 minutes ago):26
26 guests

Twoje IP:3.239.82.142
   

Szukaj w serwisie...  

   

7 czerwca br. na zaproszenie organizatorów, jako jedyna szkoła z Mielca, wzięliśmy udział w VII Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych. Kongres odbył się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Organizatorami kongresu było Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wraz z Podkarpackim Centrum Mediacji oraz Instytutem Badań Edukacyjnych.

W kongresie uczestniczyła Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Wśród zaproszonych gości byli również Rzecznik Praw Dziecka pan Mikołaj Pawlak oraz znany z telewizyjnego serialu Sędzia Sądu Okręgowego w Krośnie Artur Lipiński. Miło nam poinformować, że podczas kongresu, wśród tak znamienitych gości znalazło się też nasze Szkolne Koło Mediacji. Przedstawiliśmy zebranym na sali, film nakręcony przez mediatorów rówieśniczych naszej szkoły, w którym podzieliliśmy się naszymi działaniami w ramach upowszechniania mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów.

Druga część stanowiły warsztaty, w których udział wzięły nasze mediatorki rówieśnicze. Było to dla nas nowe i ciekawe wydarzenie. Już nie możemy się doczekać kolejnych.

Szkolne Koło Mediacji SP13 działa od 2020 roku. Zrzesza certyfikowanych mediatorów rówieśniczych, którzy niosą pomoc rówieśnikom w rozwiązywaniu sporów przy pomocy mediacji. Działają na zasadzie poufności, bezstronności i neutralności. Mediacje są dobrowolne a mediatorzy zawsze muszą zostać zaakceptowani przez obie strony konfliktu. Cały czas przyjmujemy nowych członków. Uwaga! Jesteśmy pozytywnie zakręceni i zarażamy optymizmem.

Serdecznie dziękujemy panu Witoldowi Targoszowi za pomoc przy realizacji filmu.

Mediatorzy rówieśniczy SP13

wraz z opiekunami

panią Dorotą Buczek – Kolanko

i panią Anną Tomczyk

   
© by Sp13.