NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.  

   

fb

   

   

Urząd Miejski  

   

Edukacja przez Szachy  

 

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

2619607
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
901
1351
6291
12660
17822
48457
2619607

Forecast Today
1416

Online (15 minutes ago):30
30 guests

Twoje IP:3.229.124.74
   

Szukaj w serwisie...  

   

W dniu 9 czerwca 2022 roku uczniowie klasy IA i IIB pod opieką pań: Anny Rogóż, Barbary Stępień, Elżbiety Jaracz, Marty Nagaduś - Dziekan i Lucyny Kosteckiej wybrali się do Bałtowa w Górach Świętokrzyskich, aby zobaczyć zaginiony świat dinozaurów.

W Muzeum Jurajskim mieliśmy okazję zobaczyć różnego rodzaju skamieniałości. Były tam kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Duże wrażenie zrobiło na nas Prehistoryczne Oceanarium.

Kolejnym punktem naszego pobytu w Bałtowie było magiczne miejsce zwane Sabatówką, w którym żyją czarownice. Po przejściu tunelem wśród czterech pór roku spotkaliśmy się z jedną z nich. Wiedźma okazała się bardzo przyjaźnie nastawiona do dzieci i prowadziła ciekawe rozmowy z uczniami. Po emocjach w Sabatówce wszyscy z apetytem zjedli smaczny obiad.

W dalszej części pobytu oglądaliśmy zwierzęta, które mogliśmy karmić. Zostaliśmy także zaproszeni na przejażdżkę do Zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie na obszarze 40 ha tzw. „Safari” spacerują dzikie zwierzęta, które mogliśmy obejrzeć z bliska, jadąc amerykańskim schoolbusem. Widzieliśmy strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków.

Zobaczyliśmy Park Miniatur uformowany na kształt Polski. Modele w tym parku reprezentują (w skali 1:25) najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych. Uwieńczeniem wycieczki był zakup pamiątek.

Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wróciliśmy pełni wrażeń. To była niezapomniana przygoda.

Wycieczkę dla uczniów zorganizowały panie L. Kostecka i M. Nagaduś - Dziekan.

https://photos.app.goo.gl/7XFCT1pezE23FeKK8

   
© by Sp13.