NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.  

   

fb

   

   

Urząd Miejski  

   

Edukacja przez Szachy  

 

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

2619536
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
830
1351
6220
12660
17751
48457
2619536

Forecast Today
1416

Online (15 minutes ago):17
17 guests

Twoje IP:3.229.124.74
   

Szukaj w serwisie...  

   

Książki są super – powiedzą ich miłośnicy. Ale jak polubić książki ma ten, kto nie lubi czytać? Podpowiadamy!

Czasem ten, kto nie lubi czytać, nie spotkał jeszcze dobrej książki. Może lista naszych czytelników pomoże? Książki, które – waszym zdaniem – każdy powinien przeczytać:

„Mały Książę” – dla mnie to była super książka. Zakochałam się w niej i wypisałam sobie najważniejsze cytaty na osobne kartki, które powiesiłam przy biurku (Jagoda, 7 klasa).

„Dziennik Cwaniaczka” – wszystkie części. To jedyne książki, które czytam bez przymusu (Kuba, 6 klasa).

„Wakacje Mikołajka” – jak dla mnie to jedyna lektura, przy której można się pośmiać i która ma sens. Polecam każdemu! (Igor, 5 klasa).

„Zwiadowcy” – to jest genialne! Spróbujcie! (Dorota, 8 klasa).

Dlaczego warto sięgnąć po książki? Wyjaśniamy!

Czytanie książek poprawia pamięć i koncentrację. Żeby przeczytać książkę, nawet cienką, trzeba się skupić. Czytanie rozwija wyobraźnię i język. Masz kłopoty z budowaniem zdań złożonych, robisz błędy ortograficzne? Lek jest w zasięgu ręki! To dobra książka! Dobra literatura to prawdziwa skarbnica pięknego języka i szczepionka na problemy z ortografią. Dobra, wciągająca książka sprawia, że przenosimy się do innego świata – dzięki czemu zapominamy o kłopotach i znacząco redukujemy stres. Książki inspirują. Ci, którzy regularnie sięgają po słowo pisane, są bardziej kreatywni, pomysłowi i wierzą we własne siły.

Jak zaprzyjaźnić się z książką? Mamy kilka niezawodnych trików!

Sięgaj po nowe tytuły, nie ograniczaj się do lektur. Może polubisz komiksy? Może mangi? A może wciągnie cię „Czarny młyn”? Na początku liczy się to, że zaczniesz czytać. Jeśli uważasz, że w bibliotece są nudne lektury, zgłoś pani bibliotekarce, którą książkę warto zakupić. Trzeba tylko chcieć. Jeśli chciałbyś czytać, ale widzisz, że trudno ci składać litery i zajmuje ci to dużo czasu, zapytaj rodziców, czy nie zapisaliby cię na badanie pod kątem dysleksji. Takie badanie wykonują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Jeśli naprawdę mimo prób dalej nie możesz się przekonać do czytania, nie rezygnuj z historii zawartych w książkach. Oglądaj dobre ekranizacje, słuchaj audiobooków – i próbuj dalej.

Na podstawie: Victor Junior, 5 (431) 2022

https://photos.app.goo.gl/Hg9VEgTMPXJcRg7Y7

   
© by Sp13.