NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.  

   

fb

   

   

Urząd Miejski  

   

Edukacja przez Szachy  

 

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

2619435
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
729
1351
6119
12660
17650
48457
2619435

Forecast Today
1320

Online (15 minutes ago):20
20 guests

Twoje IP:3.229.124.74
   

Szukaj w serwisie...  

   

22 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Martą Nagaduś-Dziekan oraz opiekunem Pauliną Sum wybrali się do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl ,,Alicja w Krainie Czarów”.

Przedstawienie teatralne, które jest adaptacją baśni Lewisa Carolla to historia o dziewczynce, która z nudów zasypia. Alicja w swoim śnie tworzy przeróżne, pełne uroku, ale także obdarzone ciekawym charakterem postaci. Pojawiają się w nim: ekscentryczny Kapelusznik, okrutna Królowa Kier, Kot z Cheshire, Marcowy Zając oraz Suseł. Im głębiej dziewczynka zapada w sen, tym dziwniejsze wydarzenia wydają się dziewczynce bardziej prawdziwe. Nie zaskakują małej Alicji przysmaki, po których dziewczynka albo gwałtownie rośnie, albo się kurczy. Sen Alicji, choć fantastyczny i zaskakująco dynamiczny, nie trwa wiecznie. Bohaterka uświadamia sobie, że przygody, w których uczestniczyła i stworzenia, które poznała, są jedynie wytworem jej niczym nieograniczonej wyobraźni.

Uczniowie klasy drugiej byli zafascynowani kostiumami, muzyką oraz lalkami. Wszyscy z zapartym tchem czekali na dalsze przygody Alicji. Niektórzy z uczniów stwierdzili, że obejrzenie sztuki teatralnej jest ciekawsze niż obejrzenie filmu w kinie.

Po spektaklu uczniowie udali się do muzeum lalek, w którym odbyły się warsztaty teatralne. Podczas nich mieli okazję zobaczyć różne typy lalek, dowiedzieć się ciekawostek o pracy aktora, a także wcielić się w wybraną postać, wykorzystując odpowiednią lalkę.

https://photos.app.goo.gl/bbLvJpbQDJaLUizi7

 

   
© by Sp13.