Twoje IP:18.116.90.141

22 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Martą Nagaduś-Dziekan oraz opiekunem Pauliną Sum wybrali się do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl ,,Alicja w Krainie Czarów”.

Przedstawienie teatralne, które jest adaptacją baśni Lewisa Carolla to historia o dziewczynce, która z nudów zasypia. Alicja w swoim śnie tworzy przeróżne, pełne uroku, ale także obdarzone ciekawym charakterem postaci. Pojawiają się w nim: ekscentryczny Kapelusznik, okrutna Królowa Kier, Kot z Cheshire, Marcowy Zając oraz Suseł. Im głębiej dziewczynka zapada w sen, tym dziwniejsze wydarzenia wydają się dziewczynce bardziej prawdziwe. Nie zaskakują małej Alicji przysmaki, po których dziewczynka albo gwałtownie rośnie, albo się kurczy. Sen Alicji, choć fantastyczny i zaskakująco dynamiczny, nie trwa wiecznie. Bohaterka uświadamia sobie, że przygody, w których uczestniczyła i stworzenia, które poznała, są jedynie wytworem jej niczym nieograniczonej wyobraźni.

Uczniowie klasy drugiej byli zafascynowani kostiumami, muzyką oraz lalkami. Wszyscy z zapartym tchem czekali na dalsze przygody Alicji. Niektórzy z uczniów stwierdzili, że obejrzenie sztuki teatralnej jest ciekawsze niż obejrzenie filmu w kinie.

Po spektaklu uczniowie udali się do muzeum lalek, w którym odbyły się warsztaty teatralne. Podczas nich mieli okazję zobaczyć różne typy lalek, dowiedzieć się ciekawostek o pracy aktora, a także wcielić się w wybraną postać, wykorzystując odpowiednią lalkę.