Twoje IP:18.190.152.38

Tradycyjnie, również w tym roku, nasza szkoła przystąpiła do akcji # Szkoła Pamięta organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Dziękujemy całej społeczności uczniowskiej SP 13 za liczny udział w akcji „Szkoła pamięta”, w ramach której nasi harcerze, drużyny strzeleckie, a także każdy z nas pielęgnował polską tradycję świąt zadusznych. Pamiętaliśmy o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z dziejami naszego regionu. Odwiedzaliśmy lokalne miejsca pamięci i przypomnieliśmy sobie związaną z nimi historię; uporządkowaliśmy bezimienne i opuszczone groby w okolicy; przygotowaliśmy prace plastyczne nawiązujące do świąt zadusznych. Wielu uczniów odszukało pamiątki rodzinne (zdjęcia, przedmioty) przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Nasza szkoła otrzymała dyplom od ministra MEiN z podziękowaniem za liczny udział w akcji „Szkoła pamięta”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii jak również wystawy zdjęć w holu szkoły.