NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.  

   

fb

   

   

Urząd Miejski  

   

Edukacja przez Szachy  

 

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

2954974
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
1716
1821
7303
8651
1716
59520
2954974

Forecast Today
2016

Online (15 minutes ago):29
29 guests

Twoje IP:35.172.230.154
   

Szukaj w serwisie...  

   

REKRUTACJA 2023/2024

 Zapisy do SP nr 13 na rok szkolny 2023/2024

   

„Rodzicu, chroń swoje dziecko w sieci! Internet to dziś naturalne środowisko dorastania. Jaka jest w nim Twoja rola? Co powinno Cię zaniepokoić? Jak rozpoznać, że Twoje dziecko ma problem - jest ofiarą lub sprawcą cyberprzemocy. Sprawdź!” – to fragment materiałów opracowanych z myślą o współpracy z rodzicami celem zapewnienia dzieciom warunków prawidłowego rozwoju we współczesnym zinformatyzowanym świecie.

Zachęcamy gorąco Państwa do zapoznania się z obowiązkową wiedzą dotyczącą bezpiecznego korzystania dzieci i młodzieży z internetu - na stronie:

https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/w-domu-w-szkole--online

Cyberprzemoc często jest przedłużeniem - przeniesionych do sieci - konfliktów ze szkolnego korytarza. Choć ma inną specyfikę i metody, może być tak samo szkodliwa jak tradycyjna przemoc rówieśnicza. Dlatego – rodzicu, zachowaj czujność i reaguj … Do czego to prowadzi? Podobnie jak same ataki w sieci, również ich konsekwencje mogą być różne – mniej, bądź bardziej poważne i dotkliwe. W przypadku jednorazowego aktu agresji, skutki będą raczej niewielkie. Jeśli to np. nieprzyjemna wiadomość od nieznanego nadawcy – prawdopodobnie początkowo wzbudzi niepokój dziecka, ale szybko uda mu się o tym zapomnieć. Problem staje się tym większy, im bardziej nasilone i długofalowe jest nękanie. Jeśli dodatkowo w rolę agresora wciela się osoba ważna dla dziecka, taka, z którą jest w stałym kontakcie – konsekwencje mogą być bardzo poważne i wieloletnie.”

„- Dzieci doświadczające cyberprzemocy mogą czuć się osaczone i bezsilne. Przeżywają wiele negatywnych emocji równocześnie – lęk, wstyd, upokorzenie. Pozbawione wsparcia nieświadomych sytuacji rodziców, są często przekonane, że nie da się nic zrobić – mówi Anna Borkowska. - W dalszej perspektywie może się to przełożyć m.in. na zaniżone poczucie własnej wartości, czy problemy w kontaktach z innymi – dodaje ekspertka.

Dlatego - tak jak już apelowaliśmy - rodzicu, wraz z początkiem nowego roku szkolnego, dołóż do codziennej listy zadań rozmowę z dzieckiem na temat jego obecności w sieci.” – to fragmenty artykułu dla rodziców o - można by powiedzieć - „skutkach ubocznych” korzystania z internetu i telefonów komórkowych - cyberprzemocy.

Lektura obowiązkowa:

https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/bezpieczenstwo-twojego-dziecka---zagrozenia

https://uwaznirodzice.pl    

http://mamatatatablet.pl

https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/cyberprzemoc-a-tradycyjna-przemoc-rowiesnicza

https://www.gov.pl/web/edukacja/cyberprzemoc--poradnik-dla-rodzicow

opracowanie

Katarzyna Zemmel

   
© by Sp13.